Chwała polskiego oręża w kilogramie srebra

Bitwa pod Grunwaldem to dla wielu historyków największe zwycięstwo w dziejach naszego kraju. Amatorzy sztuk pięknych oraz całe pokolenia Polaków powracają do tego wydarzenia głównie przez pryzmat obrazu Jana Matejki z II poł. XIX wieku. Niedościgniony kunszt mistrza doceniają także kolekcjonerzy. Symbol chwały polskiego oręża został przeniesiony na zestaw 24 srebrnych monet, które razem tworzą numizmatyczną odsłonę najważniejszego dzieła polskiego malarstwa historycznego.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej srebrnych monet: https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety

Słynny obraz Jana Matejki jest od 1945 roku jednym z najcenniejszych eksponatów Muzeum Narodowego w Warszawie. To tam można go podziwiać w oryginalnym wydaniu, na płótnie o pokaźnych wymiarach – 426 x 987 cm. Arcydzieło Matejki jest znane niemal w każdym polskim domu. To na jego przykładzie uczniowie klas podstawowych poznają najważniejsze postaci tamtych wieków.  Nawiązuje do niego również polska poezja i kinematografia, co widoczne jest m.in. w wierszu Marii Konopnickiej, czy w filmie Stanisława Barei „Alternatywy 4”.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej srebrnych monet: https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety

Obraz doczekał się także swojej numizmatycznej odsłony. By w pełni oddać jego piękno oraz zachować najdrobniejsze szczegóły malarskie, został przeniesiony na zestaw 24 srebrnych monet. Wspólnie tworzą one obraz o łącznych wymiarach 320,8 x 120,3 mm. Dzięki zastosowaniu rzadkiej i wyjątkowo pracochłonnej metody bezkrawędziowego tampondruku precyzyjnie przeniesiono „Bitwę pod Grunwaldem” na całą powierzchnię monet. Kompletny zestaw numizmatów został wykonany z 1 kg czystego srebra.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej srebrnych monet: https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety

Polscy kolekcjonerzy mają niebywałą okazję wzbogacenia swoich zbiorów o numizmatyczną „Bitwę pod Grunwaldem” dzięki Skarbnicy Narodowej, która jest wyłącznym dystrybutorem zestawu w Polsce. O jego wartości kolekcjonerskiej przesądza nie tylko tematyka, ale również ścisła limitacja – powstało zaledwie 200 kompletnych zestawów na cały świat. Dodatkowo, każda ze srebrnych monet będących częścią obrazu ma wartość nominalną w wysokości 1 dolara. Co więcej, kompozycja została umieszczona w akrylowej witrynie, która pozwala na jej doskonałą ekspozycję.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt